• Владислав Пелих

Основні тези стратегічного маркетингу у малому бізнесі

Маркетинг – одна з головних складових малого бізнесу, але багато підприємців вважають, що зможуть легко вирішувати усе без зайвої роботи. Проте саме відсутність маркетингової діяльності зазвичай і стає проблемою провалів початківців, а інколи й вже працюючих, успішних, здавалося б, стартапів.


Спробуємо розглянути працюючі маркетингові стратегії онлайн і офлайн направлення для просування бізнесу без великих витрат. Отже, поїхали!


Маркетинг – вічний двигун будь-якого бізнес-проекту


Маркетинг – це системна технологія. Його робота ефективна у взаємообумовленому застосуванні стратегії. Чим якісніше ваша стратегія, тим швидше малий бізнес може перетворитися на середній або великий.


Розпочнемо з того, що будь-яка маркетингова стратегія потрібна не просто так. Вона виконує ряд функцій й успішно просуває стартап на рівень вище. Створіть свою якісну стратегію, яка гратиме роль джерела зростання. Про це далі.


Чек-лист кращих маркетингових стратегій для розвитку малого бізнесу


 1. Визначити нішу на ринку: ви маєте бути на своєму місці.

 2. Поставити мету та підібрати бюджет. Що важливіше для вас? Збільшити охоплення, завоювати авторитет на місцевому ринку, розширити показники, конверсію, впізнанність бренду.

 3. Налаштувати якісну рекламу (контекстна, таргетована, особиста).

 4. Заявити про себе в Google: вивести сайт в ТОП і бути на перших рядках в пошуку.

 5. Просуватися в соціальних мережах: охопити декілька платформ, аналіз залученості, використання спеціальних інструментів.

 6. Створити сайт/блог. Головне – унікальність і доступність. Оптимізувати контент під вимоги пошукових систем, зробити аналіз показників конверсії.

 7. Грати з ключовими словами: застосувати пошукову оптимізацію (створити список релевантних ключових слів для залучення цільової аудиторії).

 8. Прислухатися до думки та бажань клієнтів: з’ясувати їх основний біль і вирішити його за допомогою продукту або послуги. Створити максимально довірчі стосунки.

 9. Виділятися з натовпу рядових проектів: ваша пропозиція повинна зацікавлювати з перших слів. Не бійтеся включити фантазію й бути трішки дивними. Оригінальність – це 90 % успіху бренду!

 10. Запускати акції, конкурси, гівевеї, розіграші тощо.


Маркетинг – сполучна ланка між споживачем і товаром на ринку


Поширена помилка багатьох бізнесменів в тому, що в них немає чіткого, логічно структурованого, довгострокового плану. А стратегічний підхід без планування дає практично нульовий результат.


Один з найбільш успішних варіантів в стратегічному маркетингу – це вигідна співпраця з іншими бізнес-проектами. Саме за допомогою дрібних фірм (допоміжних товарів або послуг) можна розширити межі й збільшити прибуток.


Пам’ятайте, що стратегія міняє усі бізнес-процеси! Справа за малим – якісно організувати роботу й отримувати вражаючий результат! Більш детально про це можна дізнатися з онлайн-проекту «Інтернатура бізнесу», який був розроблений спеціально для представників малого бізнесу й бере до уваги лише практичні, а не теоретичні питання.


@Всеукраїнська Асоціація Керівників Бізнесу – UABL0 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

m.chorniy@uabl.org

79032, а/с 7640

м.Львів, вул. Зелена, 109

Tel: 0671771705 

© 2019 - 2021, Холдинг інноваційного розвитку Україна. Усі права захищено. 

 • Facebook