• Владислав Пелих

Бізнес-модель за Остервальдером


Перш ніж запускати власний бізнес, треба адекватно оцінити, які в нього перспективи й наскільки ефективно й затребувано це на ринку, адже головний тут – стратегічний підхід.

Щоб впровадити стійкі інновації в бізнес, необхідно розуміти ключові процеси та механізм роботи компанії. Досвідчені бізнесмени рекомендують подивитися на організацію як на систему взаємообумовлених компонентів, які можна міняти та трансформувати.

Будь-який експеримент в реальності може призвести до появи багатьох негативних наслідків, тому краще змоделювати інновації на певній моделі й перевірити її на стійкість і ефективність.

У цій статті ми поділимося з вами працюючою концепцією універсальної бізнес-моделі від Олексія Остервальдера.


Шаблон бізнес-моделі: принципи й переваги


Ця модель складається з дев’ятьох взаємопов’язаних чинників, розділених на чотири сфери бізнесу:

1. Продукти.

2. Взаємодія з клієнтом.

3. Інфраструктурні елементи.

4. Фінансова ефективність.

Сегмент споживача


Ви знаходите групу людей, яку логічно пов’язує одна й та ж проблема. Якщо добре розуміти свого клієнта й його болі, буде простіше запропонувати йому цінний й життєво важливий продукт. Основні сегменти: масовий та нішевий ринок, складні сегменти.


Ціннісна пропозиція


Поставте собі питання «Чому покупець обрав саме вас, а не ваших конкурентів?». Завдання – зробити ідею унікальною, більш вдалою комерційно, а мета – розв’язати проблему сегментів клієнтів.


Взаємодії


Визначте канали збуту: інформування, оцінювання, продаж, постачання, адаптаційний період, сервіс. Якщо грамотно визначити точки зіткнення контакту із споживачем, через які відбувається продаж і обслуговування, то можна збільшити охоплення, репутацію та прибуток.


Зв’язок із клієнтами


Встановіть якісні стосунки компанії та споживача: вони можуть відрізнятися залежно від різних завдань (залучення, утримання, класифікація клієнта). Ваше завдання – інтегрувати взаємозв’язок в загальну схему бізнес-моделі й зробити її робочою.


Фінансовий потік


За що клієнти готові платити, за що вже платять, яким чином вони це роблять? Потік грошей – це важливий механізм, за допомогою якого модель отримує прибуток.


Ресурсність


Ресурси розділяють на матеріальні, фінансові, персональні та інтелектуальні – це те, що важливо для життєзабезпечення бізнес-моделі.


Напрямки діяльності


Найважливіші дії компанії ті, які ведуть до прямого отримання прибутку. Завдання – настроїти виробництво й управляти інфраструктурою.


Партнерська програма


Правильно підібрані партнери можуть надавати непрофільні частини бізнес-моделі й ті, яких вам бракує, й завдяки цьому мінімізувати ризики компанії.


Система витрат


Визначити фінансові й змінні витрати, встановити чинники економії на масштабі з метою виробництва й збуту цінності.


Отже, все має бути продуманим. Бізнес модель, побудована в простому й логічному форматі, дозволить швидше експериментувати над проектами, трансформувати й монетизувати їх. Більш детально про це можна дізнатися з онлайн-проекту «Інтернатура бізнесу», який торкається саме таких питань. Такий підхід до розвитку власного бізнесу здатний забезпечити суттєву перевагу над конкурентами!0 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

m.chorniy@uabl.org

79032, а/с 7640

м.Львів, вул. Зелена, 109

Tel: 0671771705 

© 2019 - 2021, Холдинг інноваційного розвитку Україна. Усі права захищено. 

  • Facebook